Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Arménie a Náhorní Karabach - letecky

JEREVAN – CHRÁM GARNI - KLÁŠTER GEGHARD - NORAVANK - GORIS - KHNDZORESK - STEPABAKERT - DILIJAN - KLÁŠTER HAGPAT - HORA ARAGATS - KLÁŠTER SAGMOSAVANK - KLÁŠTER KHOR VIRAP - HORA ARARAT - ECHMIADZIN - ZVARNOTS

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5700
5x večeře Na osobu / Na zájezd 2350
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
14.06.2019- 22.06.2019 31 970,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Jerevanu. Přílet ve večerních hodinách, po příletu transfer do hotelu a ubytování. (předpokládaný odlet Praha 19:55)

2. den

Po snídani odjezd k návštěvě helenistického chrámu Garni z 1.stol. n.l., zasvěceného bohu slunce. Dále návštěva kláštera Geghard ze 13.stol. napůl vytesaného do skály a napůl postaveného z velkých vápencových kvádrů, který je asi nejhezčím arménským klášterem. Byl založen ve 4. Století, fungoval nepřetržitě a dodnes se tu provádějí křty. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda vypráví, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. Tento klášter je také zapsán na seznam památek UNESCO. Po návratu procházka do centra Jerevanu na náměstí Republiky s úřadem vlády, Národním muzeem a fontánami, které nabízejí večer úžasný hudební i světelný zážitek. Návrat do hotelu, nocleh

3. den:

Po snídani odjezd ke klášternímu komplexu Noravank, stále fungujícímu klášteru s přístupovou cestou průsmykem Selim, kterým kdysi vedla hedvábná stezka. Následně se přesuneme na nejdelší obousměrnou lanovou dráhu na světě (délka 5 752 m, doba jízdy 12-17 minut), která prochází nad nádherným kaňonem řeky Vortan a ke klášteru Tatev. Ubytování v hotelu ve městě Goris.

4. den:

Po snídani odjedeme k jeskynní vesnici Khndzoresk, kde budeme moci obdivovat panoramatický výhled do jeskyní. Dále pokračujeme do oblasti Náhorního Karabachu přes město Šuša, kde navštívíme Katedrálu Krista Spasitele. Následovat bude zastávka nad fascinujícím kaňonem řeky Hunot a pokračovat budeme do hlavního města náhorního Karabachu Stepabakert. Navštívíme klášter Gandzasar ze 13. století. Návrat do města Goris na ubytování.

5. den:

den Po snídani odjedeme ke starověké astronomické observatoři Karahounge – starší než Stonehenge, pokračujeme přes Vardenyantský průsmyk k návštěvě Orbelian caravanserai (14. století) - odpočívadlo, které založil princ Chesar Orbelian na trasách bývalé Hedvábné stezky, aby zde ubytoval unavené cestující a jejich zvířata. Odpoledne nás čeká hřbitov Noraduz se stovkami kamenných křížů, odkud budeme pokračovat k vysokohorskému jezeru Sevan, nazývanému smaragd Arménie, kde se nachází i arménská riviéra. Návštěva zdejšího kláštera Sevan z 9.stol. s krásnými výhledy na jezero. Poté přejedeme do zalesněné provincie Tavush na nocleh v Dilijanu.

6. den:

Po snídani cesta do kláštera Haghartsin ze 13. století, nacházející se v krásných lesích oblasti Dilijanu. Dále přejedeme do provincie Lori k návštěvě klášteru Hagpat, který je zapsaný ve světovém dědictví UNESCO. Tento klášter nás okouzlí nejen vnitřní strukturou, ale i svou polohou vysoko v horách s nádhernými výhledy na okolní pohoří. Večer návrat do Dilijanu a nocleh.

7. den:

Po snídani odjezd k nejvyššímu vrcholu Arménie – Mt. Aragats 4090 m.n.m. a setkání s nomády. Na svazích Mt. Aragats navštívíme pevnostní zříceninu Amberd ve výšce 2000 m.n.m. a arménský abecední památník, který byl postaven na počest muže, který vymyslel arménskou abecedu. Naše poslední zastávka tento den bude u kláštera Sagmosavank, který nabízí krásný výhled na kaňon řeky Qasagh. K večeru odjezd do Jerevanu, ubytování v hotelu v centru města.

8. den:

Po snídani odjezd ke klášteru Khor Virap s nejromantičtější polohou ze všech arménských klášterů s krásným výhledem na údolí Ararat a biblickou horu Ararat. Poté se vydáme na výlet do bývalého hlavního města a centra arménské církve Echmiadzinu. Návštěva katedrály ze 4.stol., ve které bylo jako v první zemi na světě oficiálně přijato křesťanství za státní náboženství. Město se pyšní řadou kostelů ze 7.stol., prastarých náhrobků i krásných bazilik. Na zpáteční cestě prohlídka ruin Zvartnots ze 7.století, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Návrat do Jerevanu a návštěva komplexu věnovaného památce Arménů, kteří zahynuli při genocidě na začátku 20. století. Poté individuálně procházky centrem města s množstvím parků, kaváren a posezení, rozloučení s Jerevanem a pozdě večer transfer na letiště.

9. den:

Po půlnoci odlet z Jerevanu a ráno přílet do Prahy. (předpokládaný přílet do Prahy 4:20)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu vč. tax
• dopravu autokarem po Arménii dle programu
• výlety uvedené v programu
• 7x ubytování ve 3* hotelech
• 7x snídaně
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.700 Kč
• 5x večeře (3.-7.den) 2.350 Kč
• víza Náhorní Karabach (vyřizuje se na místě) - cca 8 EUR

Předpokládaná částka na vstupy 30 €.

Doprava

Doprava do Arménie je zajištěna leteckou společností

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Jerevan 19:55-23:35

Jerevan - Praha 00:25 -4:20


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

Bulharsko, Szozopol

Bulharsko, krásy černomořského pobřeží - letecký poznávací zájezd

Praha, Brno letecky
snídaně polopenze
Last minute
od 12 990,-